top of page

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI

PCWG

PCWG to zespół ekspertów zajmujących się doradztwem w zakresie inwestycji w nieruchomości mieszkaniowe. W skład naszego zespołu wchodzą eksperci posiadający bogate doświadczenie w wielu obszarach związanych z inwestowaniem w nieruchomości: transakcje na runku nieruchomości mieszkaniowych, prawo, podatki, finansowanie, projektowanie, nadzór inwestorski.

 

Dzięki połączeniu kompetencji doświadczonych inwestorów, menadżerów, architektów, prawników, rzeczoznawców, pośredników oraz ekspertów finansowych jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi doradcze w zakresie działalności na rynku nieruchomości mieszkaniowych, w tym usługi doradcze dla deweloperów, inwestorów indywidualnych zajmujących się obrotem nieruchomościami mieszkaniowymi, a także doradztwo dla spółek i podmiotów instytucjonalnych.

 

Specjalizujemy się w budowaniu strategii inwestowania w nieruchomości dla osób prywatnych oraz świadczeniu usług doradczych dla mniejszych i średniej wielkości spółek i deweloperów.

W 2019 r. w ramach partnerstwa z Polskim Stowarzyszeniem Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych rozpoczęliśmy serię szkoleń mających na celu szerzenie edukacji w zakresie Prawa Budowlanego, skierowany głównie do drobnych i średnich inwestorów.

DORADZTWO
NIERUCHOMOŚCIOWE

Specjalizujemy się w inwestycjach w nieruchomości mieszkaniowe na wynajem w największych miastach Polski. Nasi eksperci posiadają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych na terenie całego kraju.

Świadczymy szereg usług z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego i szeroko pojętego doradztwa w zakresie nieruchomości mieszkaniowych. Przykładowe, świadczone przez nas usługi to przygotowanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania Warunków Zabudowy, analizy projektów architektonicznych czy ocena stanu technicznego nieruchomości.

Inwestycje w nieruchomości mieszkaniowe

Kompleksowa obsługa prawna

Oferujemy wybór i rejestrację odpowiedniej struktury prawnej pod inwestycję (spółki kapitałowe i spółki osobowe, ASI). W ramach współpracy przeprowadzamy analizy prawne, analizy umów i szeroko pojęte doradztwo prawne. Wszelkie usługi prawne świadczone są przez współpracującą z nami kancelarię. 

DORADZTWO PRAWNE

USŁUGI FINANSOWE

Wybór optymalnego finansowania

Nasi eksperci finansowi wspierają klientów w wyborze i organizacji optymalnego finansowania projektów inwestycyjnych. Poza finansowaniem bankowym, oferujemy doradztwo w zakresie szeregu innych metod finansowania, takich jak współpraca z funduszami inwestycyjnymi czy equity crowdfunding.

Przygotowujemy biznesplany i analizy wykonalności (feasibility study), wyceny nieruchomości oraz wyceny przedsiębiorstw z branży nieruchomościowej.

PLANOWANIE 
STRATEGICZNE

Budowa portfela nieruchomości

We współpracy z klientem Eksperci PCWG opracowują indywidualną strategię inwestycji w nieruchomości w oparciu o założone cele, przewidywany horyzont czasowy oraz indywidualne preferencje. Elementami strategii jest wybór konkretnych rodzajów inwestycji, optymalizacja podatkowa oraz organizacja finansowania. 

Oferujemy doradztwo strategiczne dla deweloperów, a także doradztwo w zakresie strategii inwestycyjnej i budowania portfela nieruchomości klientów indywidualnych.

PRAWO BUDOWLANE

Analizy z zakresu prawa budowlanego

Oferujemy doradztwo w zarówno w zakresie budowy, jak i rozbudowy lub remontu budynków mieszkaniowych. Wykonujemy projekty budowlane w zakresie architektonicznym oraz instalacyjnym i konstrukcyjnym. 

bottom of page